antalyaili.com
Antalya hakkında herşey
 SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanici GruplariKullanici Gruplari   KayitKayit   ProfilProfil   Özel mesajlarinizi kontrol etmek için giriş yapinÖzel mesajlarinizi kontrol etmek için giriş yapin   GirisGiris 
Start Geesee CHAT

Akdeniz Üniversitesi Hakk?nda...

Yeni baslik gönder   Basliga cevap gönder    antalyaili.com Forum Ana Sayfa -> Antalya Ve E?itim
Önceki baslik :: Sonraki baslik  
Yazar Mesaj
kardelen
Üyeler

Kayit: 20 Sub 2007

MesajTarih: 05/09/2008 16:38:25 (Cum)    Mesaj konusu: Akdeniz Üniversitesi Hakk?nda... Alintiyla Cevap Gönder

Akdeniz Üniversitesi 1982 y?l?nda Antalya, Burdur ve Isparta illerindeki yükse­kö?retim kurumlar?n? da kapsayacak ?ekilde kurulmu?; 1992 y?l?nda Antalya d???ndaki birimlerini Süleyman Demirel Üniversitesi'ne devretmi?tir. Ayn? y?l Akdeniz Üniversitesinde varolan 3 fakülteye 6 fakülte daha eklenerek fakülte say?s? 9'a yükseltilmi?tir. Daha sonra farkl? tarihlerde kurulan fakültelerle birlikte fakülte say?s? 12'ye ç?km??t?r.

Bu fakülteler;
T?p Fakültesi
Ziraat Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
?ktisadi ve ?dari Bilimler Fakültesi
Burdur Veteriner Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Güzel Sanatlar Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
E?itim Fakültesi
?leti?im Fakültesi
Su Ürünleri Fakültesi
?lahiyat Fakültesi'dir.

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde lisans düzeyinde 5 yüksekokul e?itim-ö?retim faaliyetlerini sürdürmektedir. Lisans düzeyindeki yüksekokullar ?unlard?r: Turizm ??letmecili?i ve Otelcilik Yüksekokulu, Beden E?itimi ve Spor Yüksekokulu, Antalya Sa?l??k Yüksekokulu, Akseki Sa?l?k Yüksekokulu, Antalya Devlet Konservatuar?.

Antalya ili ve çevre ilçelerde kurulmu? bulunan ve iki y?ll?k ön lisans e?itimi veren 8 yüksekokul vard?r. Bu yüksekokullar: Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sa?l?k Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Elmal? Meslek Yüksekokulu, Kumluca Meslek Yüksekokulu, Korkuteli Meslek Yüksekokulu, Serik Meslek Yüksekokulu, Akseki Meslek Yüksekokulu'dur.

Akdeniz Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora e?itim-ö?retimi veren 4 enstitü bulunmaktad?r. Bu birimler: Sa?l?k Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü'dür.

Akdeniz Üniversitesi’nde 163 profesör, 94 doçent, 163 yard?mc? doçent olmak üzere 420 ö?retim üyesi; 212 ö?retim görevlisi, 59 okutman, 629 ara?t?rma görevlisi, 61 uzman olmak üzere toplam 1381 ö?retim eleman? ve 1317 idari personel ile e?itim-ö?retim sürdürülmektedir. Wink
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajlari göster:   
Yeni baslik gönder   Basliga cevap gönder    antalyaili.com Forum Ana Sayfa -> Antalya Ve E?itim Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçis Yap:  
Bu forumda yeni basliklar açamazsiniz
Bu forumdaki basliklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarinizi degistiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsiniz