antalyaili.com
Antalya hakkında herşey
 SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanici GruplariKullanici Gruplari   KayitKayit   ProfilProfil   Özel mesajlarinizi kontrol etmek için giriş yapinÖzel mesajlarinizi kontrol etmek için giriş yapin   GirisGiris 
Start Geesee CHAT

Evde Oturarak Yap?lacak Bir ??

Yeni baslik gönder   Basliga cevap gönder    antalyaili.com Forum Ana Sayfa -> Antalya'da ??
Önceki baslik :: Sonraki baslik  
Yazar Mesaj
çAPKIN

Kayit: 18 Nis 2007

MesajTarih: 18/03/2010 16:31:26 (Prs)    Mesaj konusu: Evde Oturarak Yap?lacak Bir ?? Alintiyla Cevap Gönder

Bu hamilelik beni eve hapsetti eee do?umden sonrada evde olaca??m uzun bir süre o yüzden bende evde yapabilece?im bir i? istiyorum

Lütfen Antalyada Böyle yap?labilecek bir i? biliyosan?z bana yard?mc? olabilirmisiniz...? ( ama öle katalog i?i istemiyorum Avon - power center vs)

A?a??da yay?nlad???m yaz? beni çok etkiledi ve bende evde oturmamaya karar verdim ama Antalyada olabilecek bir i? istiyorum....

En son çAPKIN tarafindan 18/03/2010 16:36:38 (Prs) tarihinde degistirildi, toplam 1 kere degistirildi
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder
çAPKIN

Kayit: 18 Nis 2007

MesajTarih: 18/03/2010 16:32:49 (Prs)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

Evden para kazanman?n Yollar?....
Emekliye ayr?ld?ktan sonra,bir müddet evde oturmak bana çok iyi geldi.Kendi param? kazanman?n önemini anlatan olaylarla kar??la??nca,ara?t?rmaya girdim,ama hep bo? döndüm.K?z?m o zamanlar ilkokulu yeni bitirmi?ti.Tatilde her çocuk gibi d??arda oyun oynarken birgün tela?la geldi.
"Anne ben d??ar?da bir ?eyler satmak istiyorum"dedi.
"Neden "dedim
"Bütün çocuklar,ya sak?z sat?yorlar ya da cola"dedi"Ben de bir?eyler satmal?y?m"diyerek direnen bir sesle beni iknaya çal??t?.
Ben ?a?k?n;
"K?z?m ne satabilirsin ki " diyorum ve bir yandan da iste?ini köreltmemeye çal???yorum.
"Toka olabilir ya da tak? olabilir"diyor inatla...
Nereden al?n?r bilmem,evde hiç boncuk yok derken,birden akl?ma hiç kullan?lmam??,her genç k?z?n çeyizine konulan ,gün gelir laz?m olur denilen tülbentler geldi.Gün geldi deyip kenarlar?ndaki boncuklar? söktüm.Ne yapabilirim diye dü?ünürken,taaaa ortaokuldayken,bir eli?leri ansiklopedisinden kendi kendime ö?rendi?im 'Fas i?i'boncuk örme tekni?ini çözmeye çal??t?m.En basit papatya figüründen kolye ve bilezik yapt?m.Tam üç tak?m ç?kt?.
"Hadi bakal?m buyrun küçükhan?m"dedim.
Sevinçle küçük bir tepsinin içine özenle güzel bir e?arp yerle?tirdi ve tak?lar? yerle?tirdi.
Güldüm.Ak?ama kadar rahat?m diye dü?ünürken kap? çald?.
Zeynep kap?da.
"K?z?m ne oldu"
"Anne satt?m hepsini"
"Nas?l yani,daha on dakika olmad?"
"Sipari? bile ald?m"deyince ?a??rd?m.
Tabi en yak?n k?rtasiyeden al?nan boncuklarla yap?lan i?ler beni sarmaya ba?lad?.Yava? yava? Eminönüne do?ru gitmeye ba?lad?m ve tak?lar elimde birikmeye ba?lad?.
El eme?ini de?erlendiren bir vakfa üye oldum.Ama orada yapamad?m.Çevreden Ortaköy'de tezgah aç önerileine hiç s?cak bakamad?m.Hem daha F?rat çok küçüktü hem de memur zihniyeti olan bir insan?n i?porta tarz? bir sat??? kabul etmesi zordu.Bunun için biraz di?li olmak laz?m diye dü?ünmü?tüm.?imdi öyle dü?ünmüyorum ama o zaman O dü?üncedeydim.?nsan zamanla pi?iyor...
Evde kad?n dergilerini kar??t?r?rken,son sayfas?nda firma telefonlar?n? gördüm.Do?rudan Vakko'yu arad?m.Do?ru ki?iye ula?ana kadar epey telefon trafi?i ya?ad?m.Ertesi güne randevu ald?m ve Merter'deki merkezine gittim.?lgili ?ah?s;
"Biliyor musunuz,biz de böyle otantik çal??an ki?ilere ula?maya çal???yorduk,sizi tasar?mc?m?za yönlendirece?im"dedi.
Ve ne tesadüf ki tasar?mc?n?n atölyesi benim eve yak?n bir mesafedeydi.Hayat han?m benim için çok önemli bir insand?r.?lk kar??la?mam?z? hiç unutmuyorum.Çantay? masaya bo?altt???mda bir ç??l?k att?.Ve yard?mc?lar?n? ça??rd?.Atölye Metrocity'nin arkas?nda,d??ar?dan bak?ld???nda s?radan,ama içi ola?anüstü dekorlu bir atölyeydi.
"Bak?n ,bak?n bir hazine bulduk"dedi.
Ben ?a?k?n...
Evden d??ar?ya ç?kmadan,boncuklar? dahi kap?ma getiren,modeli gönderip yapt?ran bir firmayd?.Evimde çocuklar?m?n bana en ihtiyaç duyduklar? anda,hem para kazan?p,hem de onlar?n yan?nda olabiliyordum.
Hikaye böyle ba?lad?.Park Bravoyla devam etti.Araya Elle,Ayy?ld?z mayolar?,Fabrika ve hotiç gibi markalar girdi.Bir firman?n defilesinde 15 tasar?m?m yer ald?.

Bunu niye anlatt?m?

Büyük firmalar ula??lamayacak kadar uzakta de?iller ve el eme?ine çok önem veren firmalar ço?unlukta.

Lütfen el eme?inizi de?erlendirecek yerlere ula??n.Dola?t???m bloglarda öyle güzel tasar?mlara rastl?yorum ki de?erlenmeleri laz?m diyorum.Bir çok insan nas?l ve nereye ba?vuracaklar?n? ?a??r?yorlar,ve bilemiyorlar.

Bir yaz?ya rastlad?m.Belki nereden ba?layaca??n? bilmeyenler vard?r.
Dile?im do?ru yerlere ula??lmas? ....
Herkesin yapaca?? bir i? mutlaka vard?r.

Lütfen okuyun!
...........
Oturdu?unuz yerden evde i? ile evden para kazanman?n yollar?
Aile bütçenize katk?da bulunmak istiyorsunuz, fakat tam gün çal??acak zaman?n?z yok. Evde, çay?n?z? yudumlarken, üstelik ev i?lerinizi veya ailenizi ihmal etmeden de para kazanabilirsiniz.

Ço?u kad?n, çocu?u okula ba?lad?ktan sonra evde bir ba??na büyük bir bo?lu?a dü?er. Oysa durum göründü?ü kadar vahim de?il. Çünkü günümüzde evde çal??arak da para kazanmak mümkün.
Önceki mesajlari göster:   
Yeni baslik gönder   Basliga cevap gönder    antalyaili.com Forum Ana Sayfa -> Antalya'da ?? Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçis Yap:  
Bu forumda yeni basliklar açamazsiniz
Bu forumdaki basliklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarinizi degistiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsiniz