antalyaili.com
Antalya hakkında herşey
 SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanici GruplariKullanici Gruplari   KayitKayit   ProfilProfil   Özel mesajlarinizi kontrol etmek için giriş yapinÖzel mesajlarinizi kontrol etmek için giriş yapin   GirisGiris 
Start Geesee CHAT

A?K
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni baslik gönder   Basliga cevap gönder    antalyaili.com Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki baslik :: Sonraki baslik  
Yazar Mesaj
çAPKIN

Kayit: 18 Nis 2007

MesajTarih: 20/10/2007 08:29:27 (Cmt)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

son cümleyle paçayı kurtardın hadi... Wink
kardelen
Üyeler

Kayit: 20 Sub 2007

MesajTarih: 25/10/2007 17:06:28 (Prs)    Mesaj konusu: Kazansak da kaybetsek de... Alintiyla Cevap Gönder

Aşk, sevgi ya da beğeni her ne derseniz deyin, tıpkı yaşamın kendi gibi dikensiz bir gül bahçesi değil ki... Unutulmaz güzelliklerin yanı sıra acıları da yaşatıyor insana... Tıpkı okul yaşamında, arkadaşlıklarda, aile ilişkilerinde olduğu gibi... Ve bu konuda da, her konuda olduğu gibi tek yardımcı öğe : DENEYİM..

Bu tür olayları yaşaya yaşaya deneyim sahibi oluyoruz aslında ve sonunda bunu kafamızda büyütüp her beğeniyi : "Asrın Aşkı", ilişki sona erdiğinde ise "Asrın Hatası" olarak nitelemekten vazgeçiyoruz. Artık bu konuda yaşadıklarımızı doğal karşılamayı öğreniyoruz bir bakıma.. Yani Aşkın diğer duygular gibi hayatımızın bir parçası olduğunu kabullendiğimizde : Aşka karşı hem açık, hemde hazırlıklı oluyoruz.... Wink
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder
çAPKIN

Kayit: 18 Nis 2007

MesajTarih: 29/10/2007 14:03:52 (Pts)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

ewt cnm okadar çok hazırlıklı oluyoruz ki yaşadığımızın aşk mı yoksa sadece ilgimi duyuyoruz farkına varamıyoruz aşk belkide anlamını yitriyor herkes herkese canım diyor herkes birbirinin aşkı oluyor o da öle unutuluyor işte.....
aşk nedir....ki.....
kardelen
Üyeler

MesajTarih: 31/10/2007 17:52:38 (Çrs)    Mesaj konusu: Ne mi... Alintiyla Cevap Gönder

Aşk ikidir sevgi bir;
Aşk yalan,sevgi gerçektir.
Aşk sudur,sevgi susuzluk.
Bu yüzden sevgi hasrettir,
Özlemektir,beklemektir.
Asıl maharet:
Susuzken suyu içmek değil
Karşısına geçip seyretmektir.
Aşk haykırmaktır,sevgi ağlamak;
Aşk açmaktır,sevgi katlamak.
Sevgi saklamaktır
Yüreğini,gözlerini
Ve de ellerini saklamak
Bahar geldiğinde…
Bir çiçeğe,yeşile,çimene
Aşık olamazsın ama seversin.
Arkadaşına aşık olamazsın
Ama seversin.
Toprağa fidanı aşkla değil
Sevgiyle dikersin.
Sevgi için ölünür,aşk öldürür.
Aşk kıskançtır,nankördür
Sevgiyi öldürür.
Aşk Kabil’dir,sevgi Habil.
Aşkla sevgi aslında kardeştir
Babaları insandır,Adem’dir
Aşk için şiirler yazarsın,
Şarkılar yaparsın;
Sevgiyi anlatamazsın.
Çünkü yüreğine sığdıramazsın.
Kalbini aşka kapatabilirsin
Ama sevgiye kapatamazsın
Sevgi gizli,aşk aşikardır.
Yüz vermeyince unutursun
Sen aşığım diye daha kendini kandır.
Dedim ya sevgi gerçek,aşk yalandır.
Dahası da var:
Aşkın gözü kördür,
Fazla naz aşık usandırır;
Aşk oyun,aşık oyuncaktır.
Sevgi ise yaşamdır,hakikattir.
Aşk aceledir,
Sevgi usul usul sabırlıdır.
Acele işe hem şeytan karışır.
Aşk ateşlidir
Çünkü hastalıklıdır.
Sevgi ılıktır
Çünkü sağlıklıdır.
Velhasıl bu iki kardeşin hikayesidir
Aşka ve sevgiye dair… Wink
Basa dön
narpi4

Kayit: 27 Sub 2007

MesajTarih: 13/11/2007 22:42:42 (Sal)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

AŞK; HAYATA BAKIŞIMIZLA AYNI DOĞRULTUDA
YAŞAMI NASIL ALGILARSAK AŞKTA O TATTA
KARDELENCİĞİM Wink DEMİŞ YA;
NEŞELİ İNSANLAR AYAĞINI KIVIRIR VE ÜŞÜMEZ.........
İŞTE AYNEN ÖYLE
O YÜZDEN DEĞİL Mİ Kİ ZATEN MUTSUZLUKLAR VE DE NİHAYETİNDE AYRILIKLAR..............................
[/b]
Basa dön
uykucu

Kayit: 19 Sub 2007

MesajTarih: 23/11/2007 10:39:51 (Cum)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

herşey aşk değil aşk birinci etmen sadece sadece aşkla olmuyor.
Aşkın içine tutam tutam özveri gerekir özgürlük gerekir aşkla birlikte bir zincir geçiririz bıynumuza elbet fakat zincir uzun olmalı bazen keçmalı bazzen se kovalamalı evlilik aşkı bitirir derler bitirmez aslında sadece ayakta tuttamayız tutmak için tekvücut olmak gerek yoksa olmaz tekvücut demekte şöyle sen o olursun osen ozaman sen onu anlarsın o seni anlayış gerek çok şey gerekçok:D
kardelen
Üyeler

MesajTarih: 24/11/2007 16:51:59 (Cmt)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

Zordur aşk...
Şimdilerde iki bakıştan, bir görüntüden, bir tek geceden, birkaç yalandan ibaret olduğu sanılan ama aslında hayal bile edilemeyecek kadar mucizevi olan, beraberinde bir mucizeyi de getiren duygudur....
Bulmacadır, sormacadır, anladıkça anlaşılmaz olan, Yaşadıkça anlaşılandır.
Tarifi yoktur, kalıbı yoktur, kalıplara sığmayandır, anlatılamayandır...
Alıntı değildir, orjinaldir. Çalıntı değildir, kalbe aittir. özenti değildir, samimidir.
Aşk...Velhasılı zordur aşk, herkesin harcı değildir, herkesçe harcanacak kadar basit bir şey de değildir. Hele de herkesin sandığı o basit şey hiç değildir....
Hayal edilenden, tahmin edilenden de çok daha zordur aşk aslında....
Basa dön
tuvananil

MesajTarih: 06/12/2007 21:13:43 (Prs)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

aşk:hormon.
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
su_co

Kayit: 25 Oca 2007

MesajTarih: 20/06/2008 18:56:44 (Cum)    Mesaj konusu: facebook tan gelen bir msj Alintiyla Cevap Gönder

NE ZAMAN A?IKSIN!..
* Onunla ayn?ortamdayken görmezlikten geliyor ama
etrafta olmad???zaman çakt?rmadan gözlerin her yerde
onu ar?yorsa; evet..
Ona a??ks?n..

* O an yan?nda seni her zaman güldüren biri daha
oldu?u halde senin gözlerin ve bütün dikkatin hala
ötekinin üzerindeyse; evet..
Ona a??ks?n..

* Gitti?i yerden seni arayaca??n?söyledi?i halde
telefonun bir türlü çalm?yorsa ve 'acaba sa?salim
oraya vard?m??' diye için içini yiyor da
sab?rs?zl?kla telefonun çalmas?n?bekleyip dualar
ediyorsan; evet..
Ona a??ks?n..

* Ba?kalar?n?n upuzun maillerini ondan gelecek k?sac?k
bir not için okumadan silip geçiyorsan; evet..
Ona a??ks?n..

*Bir yere gitmen için sadece onun orda olmas?yeterliyse;
evet...
Ona a??ks?n...

*Yapmaktan çok ho?land???n ?eyler bile onsuz tats?zsa; evet...
Ona a??ks?n

* Durmadan 'hay?r, o sadece iyi bir arkada?' diyorsan,
ama bir araya geldi?inizde, o tan?mlanamaz çekimi
hissediyorsan; evet..
Ona a??ks?n..

Ve bu yaz?y?okurken gözünde biri canland?ysa; i?te...

Ona a??ks?n...
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarin web sitesini ziyaret et
^^GUNER^^

Kayit: 15 May 2008

MesajTarih: 14/07/2008 16:22:23 (Pts)    Mesaj konusu: Eyy A?kkk...... Alintiyla Cevap Gönder

A?K

Sen kocaman çöllerde bir kalabal?k gibisin,
Kocaman denizlerde ender bir bal?k gibisin.
Bir ?s?t?r,bir ü?ütür,bir a?lat?r,bir güldürür;
Sen hem bir hastal?k hem de sa?l?k gibisin.

ÖZDEM?R ASAF

?air nede güzel anlatm???? Wink Wink Wink
Basa dön
kardelen
Üyeler

MesajTarih: 14/07/2008 17:38:32 (Pts)    Mesaj konusu: A?k neydi... Alintiyla Cevap Gönder

Denizin içine do?ru süzülen ye?il bir ???k huzmesi görüyorum ve içinden geçmeye çal??an bal?klar?… Yeni bir ba?lang?c?n i?areti oldu?unu dü?ünüyorum o an bütün bunlar?n… Sonun ba?lang?c?…

Bana gittikçe uzakla?an bir geminin sol yan?yd?m. Gemi bensiz yol olabildi ama ben dü?mek zorundayd?m. Mart?lar e?lik etmedi yaln?zl???ma belki, ama, bir veda türküsü ça??rd?lar… Ã?ylesine… Uzaklardan… Bütün evren kulak kesildi bu melodiye… Ku?lar kanat ç?rpt? semada, bu kez bana veda ederken ve denizin derinli?ine do?ru usul usul süzülen aciz varl???ma bakarken… Ne çok can?m yand? kim bilir suyun dibine çökü?ümde… Dibe… En dibe vuru?umda ne çok can?m yand?… Yaralar?m? sarmaya çal??t?m… San?yorum ki sard?m da… Yaralar; ince ince, s?z? s?z?… Sar?ld?lar… Zamana b?rak?lan ah bu gizli yaralar… Kendim için seçip, süsledi?im bu gizli yara…
Sonra su yüzüne ç?kmak için bedenimde ki tüm demir y???nlar?n? kald?rd?m. Hafifledim… Nihayet suyun yüzündeydim ve art?k nefes alabiliyordum… ?ükrettim… Hamdettim… Acemi, yaln?z ve öksüz bir bal?k misali korkak bak??larla, o ye?il ???k huzmesine pervane oldum. Sürüklenebilirdim oysa, o ????? bulmasayd?m, girdaplara do?ru yol alabilirdim….
Bir gemi gördüm o vakit, çaresizlikten bu kadar yorgun dü?mü?ken hem de… Sol yan? k?r?k bir gemiydi o ve benim ellerimden tuttu. O geminin sol yan? oldum… Kendi yarama merhem olsun diye, büyük bir yaray? teknik bir hadiseyle kapad?m.
O an anlam??t?m ki; çizecek çok sayfalar?m, yazacak çok sat?rlar?m vard?… Bir sonun ba?lang?c?na, derin bir mutlulu?a do?ru yol alm??t?m…
Ve o an içimde ki, gözlerinden umut ta?an çocu?un hala hayatta oldu?unu fark ettim… Onu dinledim… Art?k biliyordum ki;
A?k güçlüydü...
A?k cesurdu…
A?k nefesti…
A?k büyüktü…
A?k eri?ilmezdi…
A?k e?sizdi…
A?k pervas?zd?…
A?k sessizdi…
A?k söylenmeyen son sözdü…
A?k zamans?zd?…
A?k beyaz bir sayfayd?…
A?k amans?zd?…
A?k özlemdi…
A?k beklemekti…
A?k kalbinin emin ellerde oldu?unu bilmekti…
A?k ac?yd?…
A?k sava?t?…
A?k bar??t?…
A?k mutluluktu…
A?k ya?amakt?…
A?k ölmekti…
A?k tezatt?…
A?k güncel bir bo?luktu…
A?k ASLI olmakt?…
A?k KEREM’ ini bulmakt?.
A?k kanatlar?m?n oldu?unu hissettirendi…
A?k asi ba??m? dize getirendi … Wink Wink
Basa dön
su_co

MesajTarih: 12/08/2008 16:09:29 (Sal)    Mesaj konusu: Sevgiyi Böyle tarif etmi?ler Alintiyla Cevap Gönder

SEVG?
dalgalar?n sesidir
ku?lar?n k?r?nt?lar? yiyi?ini izlemektir
birlikte AYNI yöne bakmakt?r
e?it olmakt?r
vah?i dalgalara yelken a?makt?r
ya?mura ald?rmadan yürümektir
u?urmakt?r sevdi?ini
piknik yapmakt?r
yana??n? ok?amakt?r
ve küçük bir busedir
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarin web sitesini ziyaret et
su_co

MesajTarih: 03/09/2008 13:07:04 (Çrs)    Mesaj konusu: Usta Ne Güzel Yazm?? :) Alintiyla Cevap Gönder

Bir a?k için yapabilece?in her ?eyi yapt???na inan?yorsan ve buna ra?men hala yaln?zsan, için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafas?na koymu?tur ve yapt?klar?n onun duda??nda hafif bir gülümseme yaratmaktan ba?ka hiçbir i?e yaramayacakt?r.
Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya haz?rd?r. Hani a?z?nla ku? tutsan "Bu ku?un kanad? neden beyaz de?il?" diye bir soruyla bile kars?la?abilirsin.. iki ucu keskin b?çakt?r bu i?in. Yapt?klar?nla de?il yapmad?klar?nla yarg?lan?rs?n her zaman. Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. ?yi halin cezanda indirim sa?lamaz. Sen, "Ama senin için ?unu yapt?m" derken o, "?unu yapmad?n" diye cevap verecektir. Ve ne söylesen kar??l???nda mutlaka ba?ka bir iddiayla kar??la?acaks?nd?r. Üzülme, sen a?k? ya?anmas? gerekti?i gibi ya?ad?n.Özledin, içtin, a?lad?n, güldün, ?ark?lar söyledin, dü?ündün, ?iirler yazd?n. "Peki o ne yapt?" deme. Herkes kendinden sorumludur a?kta. Sen a?k?n? doya doya ya?arken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu. Bir insan eksik ya??yorsa, ve bu eksikli?i bildi?i halde tamamlamak için u?ra?m?yorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? Hayat? ?skalama lüksün yok senin. Onun varsa, b?rak o lüksü sonuna kadar ya?as?n.
Her zamanki gibi ya?ayacaks?n sen. "Ac?lara tutunarak" ya?amay? ö?reneli çok oldu. Hem ne olmu? yani, yaln?zl?k o kadar da kötü bir ?ey de?il. Sen mutlulu?u hiçbir zaman bir tek ki?iye ba?lamad?n ki.... Epeydir eline almad???n kitaplar seni bekliyor.Kitap okurken de mutlu oluyorsun unuttun mu? Kentin hiç görmedi?in sokaklar?nda gezip yeni ya?amlara tan?k olmak da keyif verecek sana.Yine içeceksin rak?n? bal???n yan?nda. Üstelik diledi?in kadar sarho? olma özgürlü?ü de cabas?.... Sen yüre?inin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun aslolan yürektir.Yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar ac?tsa da içini unutma; yasad???n sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüre?ini ve yüre?inde ta??d???n sevda duygusunu. Elbet bitecek güne?e hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yeti?en c?l?z ve minik bitkiler de?il, güne?in çiçekleri dolduracak yüre?ini...
Hayat? ?skalamaya lüksün yok senin....
Naz?m Hikmet
Basa dön
su_co

MesajTarih: 05/09/2008 08:23:38 (Cum)    Mesaj konusu: A?k bu hale geliyormu? :( Alintiyla Cevap Gönder

..GözLerim Kan DamL?yor;Hasretin Yakt? Beni,Serefsizce Gidi?in Y?kt? Beni.

GözLerim Kan A?L?yor; Arkana Dönüp Bakmadan KanLi GözLerLe B?rak?p çekip Gittin

,Kalbim Sendeydi Ama Art?k Kalbim Nefret DoLu,NEFRET Ald? Yerini,Sevgilim De?iLsin NEFRET?MS?N Bunu UNUTMA.

Gözlerim Art?k Ate? Parças? Görmesin Bu Gözler Seni,Beni Yak?p Y?kt???n Gibi Seni Yak?p Y?k?p KüL Edecektir.

ZALiM ç?kt?n GüzeLim Sen.?EREFSiZ ç?kt?n

SEN?N ?Ç?N ÜZÜLECEG?ME SEN?N G?B? 10 TANE BULUR SEN? çZER?M

Not :yukar?daki yaz? genç bir insana ait
Basa dön
tuvananil

MesajTarih: 13/10/2008 08:02:52 (Pts)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

yaz?lara ne olmu? yahu ?ifreli gibi ,okuyam?orum:)
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Önceki mesajlari göster:   
Yeni baslik gönder   Basliga cevap gönder    antalyaili.com Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +2 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçis Yap:  
Bu forumda yeni basliklar açamazsiniz
Bu forumdaki basliklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarinizi degistiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsiniz