antalyaili.com
Antalya hakkında herşey
 SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanici GruplariKullanici Gruplari   KayitKayit   ProfilProfil   Özel mesajlarinizi kontrol etmek için giriş yapinÖzel mesajlarinizi kontrol etmek için giriş yapin   GirisGiris 
Start Geesee CHAT

gitmek mi daha kolay kalmak m?......??

Yeni baslik gönder   Basliga cevap gönder    antalyaili.com Forum Ana Sayfa -> Genel
Önceki baslik :: Sonraki baslik  
Yazar Mesaj
çAPKIN

Kayit: 18 Nis 2007

MesajTarih: 23/01/2008 16:42:51 (Çrs)    Mesaj konusu: gitmek mi daha kolay kalmak mı......?? Alintiyla Cevap Gönder

KEŞKE AYRILIKLAR HİÇ OLMASA AMA ..... Sad

GİTMEK Mİ ZOR?YOKSA KALMAK MI?GÜLE GÜLE DİYEBİLMEK Mİ?YOKSA HOŞÇAKAL DİYEBİLMEK Mİ?ARDINDA BIRAKTIĞIN SAHİLE,SEN VURACAKSAN BAHARLAR SENİN RENGİNDE ÇİÇEKLER AÇACAKSA,OLMADIĞIN HALDE KUMLARA İLÃ?Â?N-I AŞK YAZILACAKSA,BIRAKMAK MI KOLAY,BIRAKILMAK MI?
SEN GİTTİN YA;YARIM KALDIM…
SÖZLERİM YARIM,OKUDUKLARIM YARIM,GÖRDÜKLERİM,BAKIŞLARIMIZIN YARISI…
ADIMLARIM YARIM,YÜREĞİMİN ATIŞI YARIM,CÜMLELERİMİN “ÖZNE”Sİ YOK;YARIM….
ORTADAN İKİYE BÖLÜNMÜŞ SEVGİ SÖZCÜKLERİ GİBİ,SULARIN KESİK AKMASI GİBİ,YARIM GİBİ YARIM…
SÖYLEYEBİLDİKLERİMİN,YAZABİLDİKLERİMİN YARISI OLDUĞU GİBİ…
SEN GİTTİN YA;YAŞADIKLARIMIN YARISINI DA GÖTÜRDÜN…MERHABA DİYEBİLMEK Mİ ZOR?HADİ EYVALLAH DİYEBİLMEK Mİ YOKSA?KOLAY OLAN…
BERABERKEN YAPTIKLARIMIZIN,YARISINI YAPABİLİYORSAM VE ŞEKERİN KALMAMIŞSA ŞEKERİ VE TUZUN DA TUZU…HAYAT TADINI BURUKLAŞTIRMIŞSA,HÜZÜNLÜ BAKIYORSA AYDINLIK,GECE GİBİ…EKSİK DEĞİL Mİ BİR YANIMIZ?..
KOLAY OLAN…
ARKANA DÖNÜP EL SALLAYABİLMEK Mİ?YOKSA,YÜREĞİMİN YARISINI GÖTÜRDÜĞÜNÜ BİLDİĞİN HALDE,ZORAKİ GÜLÜMSEYEBİLMEK Mİ?
SEN GİTTİN YA;YARIM KALDIM…
GİTMEK Mİ HÜZÜNLÜ?YOKSA KALMAK MI BURUK?İÇİMDE DÖRT NALA KOŞAN AYRILIK,SENDE KALAN PARÇAMI MI ARIYOR?..ELLERİNİ Mİ?..GÖZLERİNİ Mİ?..HER YERİM SENDE KALDI,HER YERİN BENDE…
DAHA NE ARIYOR Kİ BAHANE,YARIM SENDE,YARIN BENDE KALMIŞKEN?...ARDINDAN EL SALLAYABİLMEK Mİ KOLAY?..
YÜREĞİMİ GÖTÜRDÜĞÜNÜ BİLDİĞİN HALDE GİDEBİLMEK Mİ
kardelen
Üyeler

Kayit: 20 Sub 2007

MesajTarih: 21/05/2008 13:51:06 (Çrs)    Mesaj konusu: Gitmek... Alintiyla Cevap Gönder

Hani baz? gitmeler vard?r.Tatil gitmeleri gibi.Y?l?n yorgunlu?unu atars?n.Deniz sahil.Ya da bir karadeniz yaylas?...Tatilini yapars?n geri dönersin.O sana belki 1y?l gider.Bir daha ki tatilinin plan?n? yapars?n...
Baz? gitmelerde vard?r.Ta??n?rs?n.Art?k gitti?in yerde ya?ars?n.
Ama bu gitmelerin hepsinde bir yol vard?r.Bilirsin geri dönece?ini.En az?ndan dönebilece?ini.

Ama baz? yollar vard?r ki.Geri dönü?ü olmaz.Karanl?kt?r bu yollar.Sadece bir ay ?????n vard?r.Buna hayat?nda ki bir dönüm noktas?yla sapars?n.Bazen bilmezsin bu yolu farketmezsin.Zaman sonra farkedersin...Döndü?ün noktay?,girdi?in yolu.Bazen de bu yola zorla sokulursun.Dedim ya dönü?ü yoktur bu yolun.Yoktur amma yolda baz? duraklar vard?r.Orada baz? insanlar.Elinden tutarlar.Yüzlerini görmezsin ama güvenirsin.??te onlar seni döndürebilir sadece.Bu yoldan.

Ama en kötüsü de,hiç dönememek.Kimse seni döndüremez bu yoldan.Sen istesende dönemezsin.Son nefesini verirken m?r?ldan?rs?n.Güzel günlerdi diye.Belki de son nefesinde ad? gelir akl?na...Belki de hat?rlamazs?n...Son nefesin ç?kar gider...
Crying or Very sad
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder
kardelen
Üyeler

Kayit: 20 Sub 2007

MesajTarih: 29/07/2009 16:17:45 (Çrs)    Mesaj konusu: Alintiyla Cevap Gönder

?çimde kendimle sava??rken sesli dü?ünmek istedim. Her ?ey ama her ?ey, sevgiyle ba?l?yor ve sevgiyle yo?ruluyor gönüller, hayat?m boyunca bana bu ö?retildi.

Do?ru bir kelimedir

“E?er sevgi evde pi?memi?se, hayat boyu yenilemez.”

?nsan kendini sevmiyorsa kar??s?ndakini nas?l sever.
Y?llar?n?z? verdi?iniz her cadde ve soka??na gülü?lerinizi ve gözya?lar?n?z? i?ledi?iniz yerlerden gitmek. Asl?nda o kadar kolay ki? Ama kal?nca; yürekte yara, içte acabalar birikirse i?te o zaman zor.

Bilmeliyim ki? Ya?am çok k?sa ve neyi ne kadar yapt???na bakm?yor asl?nda ve ya?arken edindi?im hiçbir ?ey gitmek yolunu t?kam?yor.

Can Yücel’ in bir yaz?s?nda dedi?i gibi.
“Bilmelisin ki? Her problem kendi içinde bir f?rsat saklar...
Ve problem, f?rsat?n yan?nda cüce kal?r! “

Ya mesafeler oysa “Gerçek arkada?lar aras?na mesafe girmez... Gerçek a?klar?n da!” Gitmeler sar?nca insan?, sorgular ba?l?yor galiba ya?anan ve ya?an?lmayanlar?...Bir destek ar?yorsunuz en yak?nlar?n?zdan. Aile hep insan?n yan?nda olmuyor! Akraban?z olmayan insanlardan ilgi, sevgi ve güven ö?renebiliyorsunuz...

Tecrübenin kaç ya? günü partisi ya?ad???mla ilgisi yok, ne tür deneyimler ya?ad???mla var ve Peyami Safa ne güzel söylemi?tir. “ Ya?lanarak de?il, Ya?ayarak tecrübe kazan?l?r. Zaman, ?nsanlar? de?il armutlar? olgunla?t?r?r.”

Duvarda as?l? diplomalar insan? insan yapmaya yetmez... Erdem, onur, insanl?k ad?na hangi fakülte diploma verebilmi? ki?

?artlar ve olaylar, kim oldu?umu etkilemi? olabilir... Ama ne oldu?umdan kendim sorumluyum! Bilgiçlik taslamak, konu?mak kolay, az ve öz konu?up susmak zor...
?artlar ve olaylar, kim oldu?umu etkilemi? olabilir... Ama ne oldu?umdan kendim sorumluyum! Bilgiçlik taslamak, konu?mak kolay, az ve öz konu?up susmak zor.

Kar??ndakini k?rmamak ve inançlar?n? savunmak aras?nda ki çizginin nereden geçti?ini bulmak çok zor, bunu hayat felsefesi haline getirirseniz i?te o an ba?l?yor içinizde sorgular...

Ne kadar yak?n olursa olsunlar, en iyi arkada?lar da ara s?ra üzebilir... Onlar? affetmek gerekir. Ben affedi?lerin sorgusuz oldu?unu, neden sorusunu sordu?um da, onlar? yarg?lamaya ba?lad???m da: azat edip b?rakmas?n? bilerek ve içimde affederek gitmeyi ö?rendim.

Bazen ba?kalar?n? affetmek yetmiyor... ?nsan?n kendisini de affedebilmesi gerekiyor. Yarg?larken ac?mas?z oldum hep ama bana de?erdi; kendimi affetmeyi ö?rendim.

?ki ki?i münaka?a ediyorsa, bu birbirlerini sevmedikleri anlam?na gelmez... Etmemeleri de sevdikleri anlam?na gelmez! Görünen asl?n? ta??d??? sürece var?z. Hayat felsefem ?udur ki? Kulaklar?mla duydu?um hiçbir ?eye inanmam. Gözlerimle gördüklerimin de yar?s?na inan?r?m. ??te bu bak?? gözlerde yüzölçümünü öylesine büyütür asl?nda…

A?k kelimesi ne kadar çok kullan?l?rsa, anlam yükü o kadar azal?yor... Ama sevilmek: hissetmek ve duymaktan geçiyor. Sevgimi söyleyerek ne kaybedebilirim ki? Belki sadece kar??mdaki ki?iyi, beni kaybetmekten daha kötü olamaz inan?n.

Sevgiyi çabuk kaybediyoruz, pi?manl???m?zsa uzun y?llar sürüyor... Ke?ke sözcüklerini kald?rmak için hayat?n?zdan: ?uan etraf?n?za bak?n, kaybetti?iniz de üzülece?inize, kaybetmeden ona de?er kat?n…

Ne kadar sorgularsam sorgulayay?m, gitmek çok kolay kaç??sa e?er. Ya?am?n?z? de?i?tirecek bir ba?lang?çsa, gitmek çok zor. ??te gerçek…

Ve ö?rendim ki? Yüre?im ne kadar kan a?larsa a?las?n, dünya benim için dönmesini durdurmuyor...

Gitmek zor, kalmak kolay olsayd?. ??te o zaman bu kadar dü?ünmezdim belki… Gitmeleriniz yüre?inize olsun dostlar. Orada sevgi ve kendinizi bulacaks?n?z. Bir saniye olsun durup dü?ündürebilmi?sem ne ala.

Ben mi? Ben dü?ünüyorum hala!
Basa dön
Kullanicinin profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Önceki mesajlari göster:   
Yeni baslik gönder   Basliga cevap gönder    antalyaili.com Forum Ana Sayfa -> Genel Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçis Yap:  
Bu forumda yeni basliklar açamazsiniz
Bu forumdaki basliklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarinizi degistiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsiniz